Suchá či mokrá krmiva pro kočky neboli smíšené krmení koček

Která krmiva pro kočky jsou nejlepší? Je dobré podávat čtyřnohému mazlíčkovi pouze suchá krmiva pro kočky, nebo pouze mokrá? Řešením je smíšené krmení koček, neboli způsob, jak sloučit péči o zdraví zvířete s jeho vybíravým apetitem.

Snad každý majitel kočky si již zajisté všimnul, že se jedná o velmi vybíravá zvířata. Stává se, že navzdory naší vůli kupujeme krmivo, které si vybrala kočka, a nikoliv krmivo, které se zdá být pro ni nejvhodnější.

Vybíravá kočka a její stravovací návyky

Kočka zvyklá na jeden typ menu si bude vybírat a bude „ohrnovat nos”, pokud se jí podá něco jiného. Nejedná se zde přitom o diametrální výměnu suchého krmiva za mokré nebo naopak. Často můžeme narazit na odmítnutí i podání jiné verze stejného krmiva.

Jak krmit kočky s vybíravým apetitem?

Důvodů pro změnu krmiva může být mnoho. Bez ohledu na to, který z nich se v daném případě vztahuje na kočku, majitel narazí na výše uvedený problém, tj. kočičí vybíravost. Proto je dobré, aby již na samotném začátku výchovy kočky byl brán ohled na správný výběr krmiva.

Suchá krmiva pro kočky

Suchá krmiva pro kočky

V uspěchaném světě jsou nejjednodušším řešením suchá kočičí krmiva. Jejich podávání je pohodlné, protože stačí jednou nebo dvakrát denně nasypat do misky jejich odměřenou porci.

Jsou mokrá krmiva pro kočky lepším řešením?

Mokrá krmiva pro kočky, jak je patrné z jejich názvu, mají mnohem vyšší obsah vody oproti suchým krmivům. Důsledkem toho je také mnohem nižší kalorická hodnota mokrých krmiv pro kočky.

Smíšené krmení koček

Jedná se o nejlepší metodu krmení čtyřnohých mazlíčků. Její velkou výhodou je, že dodává kočičí stravě různorodost. Jsou zvířata, která se mohou po mnoho let živit jedním druhem krmiva a být přitom šťastná. Uvěřte mi však prosím – nic nevyvolává u kočky tak pozitivní emoce, jako různorodost. Stojí pro to za to používat smíšený způsob krmení.

Jak zavést smíšené krmení?

Abyste sobě i zvířeti usnadnili změny tohoto typu, je dobré mít na paměti několik fakt. Krmivo musí být čerstvé a zároveň aromatické. V případě mokrého krmiva také zahřáté mírně nad pokojovou teplotu.

Autor

Redakce

futurebeat.cz