Skrytý nábytek neboli praktická řešení pro malé byty

Uspořádání malého bytu je neobyčejně složité a vyžaduje dobrý projekt, aby konečným výsledkem nebyl pouze příjemný vzhled, ale také funkčnost.

Naštěstí existují způsoby, jak plně vybavit byt bez vzdávání se řešení, která lze použít v domech a velkých apartmánech. Zde je několik tipů týkajících se skrytého nábytku. Nejčastěji vyžaduje vybavení malého bytu pomoc od specialisty na uspořádání interiérů, který důvtipně využije veškeré volné prostory. Neměli bychom se bránit využití jeho služeb, protože mohou značně zlepšit konečný efekt. Některé řetězce s nábytkem však již také začínají nabízet modulární nebo víceúčelový nábytek, který nachází ideální uplatnění v malých místnostech, a jeho cena je o něco výhodnější než cena nábytku vyrobeného na zakázku.

Uspořádání malé kuchyně

V malých garsonkách s kuchyňským koutem se nemusíte vzdávat stolu. Stačí, že ho skryjete v okolním nábytku. Výsuvný stolek pro maximálně dvě osoby nezabere po rozložení příliš mnoho prostoru a ve složeném stavu nebude krást cenné centimetry, které jsou nesmírně cenné v malometrážních bytech.  

Pokojová výzdoba

Tipy ohledně nábytku do malé ložnice

Pokud pracujete doma a nemáte místo na dodatečný kancelářský stolek, vsaďte na rozložitelnou postel se stolkem. Když vstáváte, zvedáte ložní část a sedáte si ke stolku, který se vysune z postele. Nevýhodou tohoto řešení je, že když jdete spát, nemůžete na stolku nic ponechat. Proto se toto řešení osvědčí výhradně u pedantů, kteří po sobě vždy uklízí. Pokud vám doma schází skladovací prostory, skvělou volbou bude postel s obrovskou nádobou, v níž můžete uschovat i jízdní kola. Jedná se o dobré řešení pro osoby, k jejichž bytu nepřísluší sklep.

Co je možné uschovat v malé koupelně

Abyste neztráceli prostor pro rozkládaný sušák na prádlo, vyberte si jeho výsuvnou verzi, která je připevněna k některému z kusů nábytku. Složená vypadá jako čelní strana každé police, po vysunutí však máte plnohodnotný produkt sloužící k věšení prádla. V malé koupelně se vzdejte volně stojícího nábytku a vyberte si skříně bez držáků zavěšené na stěně, které se otvírají pomocí tlačítka.

Autor

Redakce

futurebeat.cz