Rychlé způsoby odstranění bolesti hlavy. Jak se účinně zbavit bolesti hlavy?

Bolest hlavy bývá nesnesitelná a velmi snadno dokáže vyřadit člověka z běžného provozu. Každý, koho přepadne, se s ní snaží bojovat. Je důležité, aby reakce byla okamžitá, jakmile se objeví první příznaky bolesti hlavy. Seznamte se s nejlepšími a rychlými technikami, jak si poradit s bolestí hlavy.

Je užitečné znát rychlé způsoby na odstranění bolesti hlavy a používat je. Je jich tolik, že každý pro sebe najde ten, který bude nejúčinnější. Experti jsou názoru, že ve většině případů jsou domácí způsoby na odstranění bolesti hlavy účinné a je možné se díky nim vyhnout braní léků proti bolesti, avšak je zapotřebí je aplikovat dostatečně zavčasu.

Způsob odstranění bolesti hlavy závisí na příčině bolesti

Obvykle se jedná o změny počasí, výkyvy atmosférického tlaku nebo přemístění do jiných klimatických podmínek, např. do hor nebo k moři. Část má také spojitost se stresem v práci, dlouhotrvajícím psychickým napětím, změnami v páteři nebo příliš dlouhým pobytem v uzavřených prostorách. Mezi faktory, které ji podporují, jsou: červené víno, cigarety, sladidla (aspartam), konzervační látky, některé potraviny, např. žlutý sýr, ořechy a čokoláda. Příčinou může být také hlad nebo žízeň.

Přírodní způsoby bolesti hlavy

Bolest hlavy: tohle obvykle zabírá

⦁        pití studené vody pomalými doušky – litr během hodiny
⦁        procházka a hluboké dýchání
⦁        namáčení chodidel ve studené vodě
⦁        studené obklady na čelo a spánky
⦁        akupresura
⦁        aromaterapie
⦁        bylinné čaje
⦁        teplá koupel
⦁        masáž krku a ramen
⦁        odpočinek v tmavé místnosti
⦁        lék proti bolesti bez předpisu

Bolest hlavy: kdy je zapotřebí okamžitá konzultace s lékařem?

V některých případech je nezbytná okamžitá konzultace s lékařem, protože bolest hlavy může být příznakem různých nemocí, např. meningitidy, glaukomu nebo hypertenze. Na nic nečekejte ani tehdy, pokud bolest hlavy vznikla po úrazu hlavy nebo se její intenzita velmi rychle zvyšuje nebo pokud domácí léčení nepřináší žádné výsledky a bolest se udržuje déle než 3 dny. Lékaře je nutno vyhledat také tehdy, provází-li bolest hlavy následující příznaky: ztuhlost krku, paréza rukou a nohou, potíže s řečí a poruchy vědomí.   

Autor

Redakce

futurebeat.cz