Prakticky a efektně, neboli jak moderně vybavit obývací pokoj

Středobodem každé domácnosti je obývací pokoj. Trávíme v něm podstatnou část našeho času, proto musí být praktický a efektní zároveň. Během plánování jeho uspořádání je klíčová jak jeho rozloha a uspořádání, tak i barvy a styl, které nás inspirují. Stojí také za to zohlednit charakter velkých i malých obyvatel domácnosti.

Povrch obývacího pokoje a pohodlí

Mezi soukromými investory je rozšířeno přesvědčení, že pohodlné a efektní mohou být pouze velké vnitřní prostory. Není nic, co by bylo mylnější! Malé obývací pokoje mohou být stejně pohodlné a především také praktické, jak ty velké. Jak je toho možné dosáhnout? Je zapotřebí věnovat značnou pozornost plánování prostoru.

Obývací pokoj je místem, kde trávíme čas s rodinou i známými, a obvykle je nejčastěji využívanou částí domácnosti. Druhým takovým místem je kuchyně, kde jsou připravována společně konzumovaná jídla. Stále častěji vybíraným řešením je praktické spojení kuchyně s obývacím pokojem skrze kompletní nebo částečné odstranění stěny mezi nimi. V případě větších domů se mezi kuchyní a obývacím pokojem zpravidla nachází ještě jedna místnost – jídelna.

Zdobení obývacího pokoje

Jak vyčlenit obývací pokoj bez zamykání dveří?

Existuje celá řada způsobů na vyčlenění místností v domu bez nutnosti jejich zamykání. Takového efektu můžeme dosáhnout mimo jiné díky různým barvám stěn. Mnoho osob se stále brání používání pestrých barev, zejména pak těch intenzivních. Obávají se toho, že to neprovedou správně a že konečný efekt nebude příliš dobrý. Navíc v interiérových trendech stále převažuje bílá barva. Navzdory tomu se trendy mění a stále více z nás si začíná všímat magie spojování barev a toho, jak silně dodávají místnosti jedinečný charakter.

Říká se, že i bílá barva má mnoho odstínů, avšak ne o takovém spojování barev je zde řeč. Při výběru jak barvy, tak samotného nátěru mohou pomoci nejen návrháři interiérů, ale také samotní výrobci, jejich odborníci a dokonce také katalogy s příklady, které jsou dostupné na internetu. Je důležité, aby barva byla stálá a barva velmi intenzivní, čehož lze dosáhnout dvojitým nátěrem.

Autor

Redakce

futurebeat.cz