Městské trendy: zdravý životní styl je v módě

Víme již, jaké to je jíst nezdravé a zpracované potraviny. Máme dost života ve spěchu a nedostatku času na to, abychom o sebe mohli dbát. Nyní jsou stále více v módě zdravé zvyklosti.

Krok dobrým směrem

Někteří jsou názoru, že se poptávka po rovnovážném životním stylu vymkla kontrole. Avšak i když se nedíváme nejlépe na přehnanou starost o jídelníček nebo příliš důkladné kontrolování složení potravin a kosmetiky, nemůžeme zapřít, že je dobré mít povědomí o hrozbách, které nás obklopují a eliminovat je do nejvyšší možné míry. Věnujme tedy pozornost trendům souvisejícím se zdravým životním stylem a vyberme si to, co je pro nás nejlepší.

Posedlost zdravou výživou

Jedním z jejich základních projevů je posedlost zdravou výživou. Ve velkých městech se množí tržnice, obchody s ekologickými potravinami a slow-food restaurace. Pořádně se rozmýšlíme, zda koupíme rajčata v sídlištním obchůdku s potravinami, nevzpomínaje už o velkých supermarketech. Často raději zaplatíme více za kvalitnější výrobky.

Zdravé jídlo

Sledujeme programy, které nám pomáhají provádět správné volby z hlediska nákupu a výživy. Všichni se učíme zdravě vařit. Vznikají veganské a vegetariánské bary a restaurace. Dáky tomu všemu jsme vyřadili několik nezdravých polských zvyků. I když to občas přeháníme nebo nejsme důslední, osvojili jsme si bohaté znalosti ohledně toho, jak správně tvořit jídelníček.

Co s organickou kosmetikou?

Dalším výjimečně populárním způsobem péče o naše zdraví je používání ekologické kosmetiky.

Nastal čas na sport

Pochopitelné je, že při zavádění zdravého životního stylu bude zapotřebí především vykonávat fyzickou aktivitu. Na ulicích velkých měst je vidět stále více cyklistů, kteří neustále bojují o více práv a lepší podmínky. Na každém kroku je možné narazit na amatérské běžce. Navíc se stále větší popularitě těší organizované lekce a pravidelné návštěvy posilovny. Který sport je pro vás nejvhodnější?  Pokud jste se ještě nerozhodla, zkuste vyzkoušet všechno. Půjčete si kolo z městské půjčovny nebo si jděte zaplavat do bazénu.

Autor

Redakce

futurebeat.cz