Kvetoucí pokojové rostliny, snadné k pěstování

Vždy se vyplatí investovat (nejen peníze, ale také čas) do krásných kvetoucích pokojových rostlin. Díky tomu totiž v našich domácnostech bude po celý rok přítomná nádherná synergie barev.

Jejich pěstování není náročné a vypadají úžasně! A zajisté nám během chladných, ponurých deštivých dní budou připomínat barvy jara. Tyto rostliny je dobré mít doma, protože zajisté ozdobí naše byty. Nádherně kvetou, a pokud jsou pro ně vytvořeny dobré podmínky, je jejich pěstování snadné. Ale pozor! Nemají rády vysoké teploty a suchý vzduch.

Africká fialka (Saintpaulia)

Africká fialka kvete po celý rok a udivuje množstvím barev – její květy jsou bílé, vínově červené, růžové, modré i fialové. Má jemné, dužnaté listy pokryté jemným chmýřím. Existuje přibližně 100 odrůd této rostliny, které se od sebe liší strukturou a barvou květů.

Violka alpská

Violka alpská, správně brambořík perský, je stejně pestrá a úchvatná, jako africká fialka. Tato rostlina má krásné dekorativní květy a listy. Paleta odstínů květů se rozprostírá od bílé až po jemně růžovou, od fuchsiové po purpurovou. Liší se od sebe tvarem a vzhledem.

Kalanchoe

Kalanchoe

Kalanchoe je populární domácí rostlinou. Její charakteristickou vlastností jsou různě zbarvené drobné květy. Jednotlivé odrůdy kalanchoe se od sebe liší pouze počtem lístku v květenství.

Lopatkovec

je velmi nádherná a zároveň užitečná rostlina. Vyznačuje se nádhernými lesklými listy. Na začátku léta zároveň kvete, což se projevuje bílými květy ve tvaru plachty. Květy se udržují po 2-2 měsíce. Za podmínek velmi vlhkého vzduchu může kvést také v zimě.

Hvězdník

Hvězdník je rostlina s nádhernými velkými květy, které mají nejčastěji bílou, červenou nebo růžovou barvu. Vyznačuje se vysokým stonkem a pevnými tmavými listy. Hvězdník může být pěstován po celý rok. Při kvetení mu vyhovují dobře osvětlená a zároveň chladná místa.

Azalka

Nádherné a jemné azalky mají květy, které na bocích zdobí lemovky. Květy azalek mají všeobecně odstíny růžové nebo červené barvy, ale jejich lístky mohou být zbarveny také doběla. Tyto rostliny mají rády vlhké substráty, takže by zemina, v níž je azalka zasazena, měla být neustále vlhká. Azalky je zapotřebí hojně zalévat.

Autor

Redakce

futurebeat.cz