Jak zvětšit rozlohu malé koupelny?

Mnoho lidí, zejména těch, kteří bydlí v bytových domech, má malou koupelnu. Koupelna se bohužel nedá fyzicky zvětšit, ale je možné dosáhnou toho, že bude působit větším dojmem, než ve skutečnosti. Níže naleznete několik rad ohledně toho, co je možné udělat pro to, aby vaše malá koupelna působila opticky větším dojmem.

Barvy

V malé koupelně použijte světlých barev. Tmavé barvy ji opticky zmenší. Chcete-li mít kachličky s nějakým vzorem, rozhodněte se pro rovné pruhy, které opticky prodlouží stěny koupelny. Světlá a tónovaná koupelna nebude působit nudným dojmem, jestliže budou doplňky mít výraznou barvu (např. červené ručníky, kobereček, kelímky apod.).

Zrcadlo

Využívejte zrcadel – čím jich bude více, tím větším dojmem bude působit koupelna. Kromě zrcadla nad umyvadlem je můžete umístit také na dvířkách různých skříněk nebo na koncích stěn – zrcadlový pruh u stropu.

Dobré osvětlení

Vhodné osvětlení dokáže zázraky. Nejlepší bude strop se zavěšeným halogenovým osvětlením. Věnujte pozornost tomu, aby byl každý výklenek v koupelně dobře osvětlen, i police. Osvětlená koupelna bude působit větším dojmem.

Uspořádání koupelny

Využití prostoru

Šetřete prostorem. Místo do obyčejného zrcadla investujte do skřínky se zrcadlovými dvířky. Místo radiátoru a klasického věšáku na ručníky investujte do trubkového koupelnového radiátoru. Sníte o bidetu, ale nemáte na něj místo? Zvažte instalaci záchodového sedátka se spa funkcí na toaletní míse.

Pod vanou se také nachází hodně nevyužitého prostoru. Místo jejího kompletního obestavění kachličkami nebo glazurou můžete použít posuvná, nepříliš nápaditá dvířka (aby byla vana stabilní, stačí, že bude obestavěna pouze částečně). To samé se týká umyvadla. Pokud ještě nemáte skřínku s umyvadlem, měli byste ji rozhodně zvážit – samozřejmě pouze tehdy, pokud je vaše koupelna malá, máte tam nedostatek prostoru a každý centimetr je pro vás důležitý.

Pořádek

Nezapomeňte na udržování pořádku v koupelně. Předměty ponechané na vaně, kosmetika v policích, ručníky položené na povrchu – to všechno přeplňuje koupelnu. Pokud chcete, aby koupelna působila větším dojmem, snažte se uschovat co nejvíce věcí do skřínek.

Autor

Redakce

futurebeat.cz