JAK VYBRAT PRACOVNÍ STŮL pro dítě, žáka a studenta

Jak vybrat pracovní stůl pro dítě, žáka i dospělou osobu? Architekt radí, jaké rozměry a výšku by měl mít pracovní stůl pro dítě i pro dospělou osobu. Ještě než se vydáte na nákupy, přečtěte si, jaký pracovní stůl vybrat!

Radíme, jak vybrat pracovní stůl a dobře navrhnout prostor pro výuku nebo práci v pokoji a čemu věnovat pozornost při nákupu hotového kusu nábytku. Jak vybrat pracovní stůl pro dítě a jaký pracovní stůl pro náctiletého? Přečtěte si, co je důležité a čemu je zapotřebí věnovat pozornost při výběru vhodného pracovního stolu.

Jak vybrat pracovní stůl: rozměry

Přemýšlíte, jaký pracovní stůl vybrat? Při nákupu pracovního stolu věnujte pozornost rozměrům. Standardní rozměry obdélníkového stolu jsou 80-90 cm hloubka a 120-160 cm šířka. Výška stolu by měla činit 72-75 cm pro osobu o průměrné výšce a pro vysoké osoby činí vhodná výška stolku 80 nebo i 85 cm. Pod stolkem je dobré ponechat volný prostor na nohy o šířce minimálně 70 cm a hloubce 60 cm. Vzdálenost mezi deskou stolu a výškou sedadla by měla činit zhruba 25 cm.

Dětský stůl

Jak vybrat pracovní stůl pro dítě?

Jak vybrat pracovní stůl pro dítě? Při výběru stolu pro dítě vypadá situace trochu jinak. V případě dětí se výše uvedené míry liší. Obvykle kupujeme první stůl, když se dítě chystá do školy – má tehdy zhruba 6 let a výšku okolo 115-125 cm. Vhodný pracovní stůl pro prvňáka by měl mít výšku 55 cm. Nejdůležitější však je individuální přizpůsobení stolu jeho uživateli. Proto se neřiďme standardními mírami a zkontrolujme v praxi, jaké rozměry pracovního stolu skutečně potřebujeme.

Jak vybrat pracovní stůl: rozměr desky

Jak vybrat pracovní stůl, aby se na něm pohodlně pracovalo? Co se týče rozměrů desky, přizpůsobme je celkovému prostoru, který máme k dispozici. Nezapomeňme však, že ne vždy je větší pracovní stůl synonymem pro větší komfort při práci. Dosah našich rukou také ovlivňuje jeho rozměr – v případě dospělé osoby se jedná okolo 80 cm, z čehož vyplývá populární rozměr pracovní desky 80x180 cm. Díky těmto rozměrům nebudeme muset vstávat ze židle, pokud na něco budeme potřebovat dosáhnout.

Autor

Redakce

futurebeat.cz