Jak vybavit kuchyň?

Otázka, jak vybavit kuchyň, většinu z nás znepokojuje. Dobře vybrané prvky dodají naší místnosti neopakovatelnou atmosféru. Nábytek, barvy stěny nebo kachličky, toto všechno je důležité! Představujeme seznam praktických rad, jak nápaditě vybavit kuchyň.

Kuchyňský nábytek – čím se řídit při výběru?

Ideální kuchyňský nábytek je takový, který bude ladit s naším interiérem. V závislosti na tom, jaký styl si zvolíme, můžeme vybrat nejlépe se hodící doplňky. Bílý nábytek evokuje jednoduchost a univerzálnost, je nadčasový a ideálně se hodí téměř ke každému stylu včetně klasického. Barvu skřínek můžeme v takové kuchyni prolomit dřevem ve světlých odstínech. Skutečným hitem jsou kachličky, které svým vzhledem připomínají cihly dle vzoru staré kachlové kuchyně.

Moderní kuchyň – jak ji vybavit

V případě malé kuchyně bychom se měli řídit představivostí! Moderní kuchyně jsou vybaveny v jednoduchém a minimalistickém stylu. Můžeme do nich zvolit nábytek šedý, béžový nebo modrý – vše závisí na naší kreativitě a nápadech. Zapomeňme na to, aby byla kuchyň vybavena prakticky – takovým způsobem, abychom naše každodenní práce v kuchyni vykonávali s potěšením.

Moderní kuchyně

Jaké barvy v kuchyni stimulují apetit?

Na stimulaci apetitu obzvlášť působí barvy žlutá a oranžová, které bývají spojovány s teplem a občerstvením. „Nejapetičtější” barvou je však červená, zejména pak ve spojení se žlutou. Jídlo se příjemně konzumuje také v zeleném prostředí, které evokuje čerstvost a přirozenost, a také v chladném a čistém bílém prostředí.

Materiál do kuchyně - příklady

Sklo je vynikající materiál, který je používán k dokončení čelních stran kuchyňských skřínek. Nejčastěji bývá umístěno do dřevěného nebo kovového rámu. Jedná se o produkt, který snese vysoké teploty i kontakt s vodou. Existuje celá řada druhů skel: průzračná, matná nebo barevně lakovaná. Čištění čelních stran ze skla nepředstavuje sebemenší problém. Jedná se o návrh pro ty, kteří kladou důraz na modernost a pohodlí. Jestliže trávíte v kuchyni hodně času, je dobré vybrat do ní ty nejzajímavější doplňky. Sníte o interiéru skandinávském nebo klasickém?

Autor

Redakce

futurebeat.cz