Jaká monitorovací kamera?

Díky monitoringu můžeme chránit jak soukromý majetek, tak i veřejné prostory nebo pracoviště. Ať už se cítíme ohroženi nebo se chceme ochránit před vloupáním nebo vandalismem, monitorovací kamery jsou skvělou volbou.

Proč zakoupit monitorovací kameru?

Především pro zabezpečení domu, majetku nebo veřejných objektů před všelijakými akty vandalismu nebo před krádeží. Monitorovací kamera nachází skvělé uplatnění při zabezpečení soukromých pozemků a monitorování škol, úřadů, čerpacích stanic nebo obchodů.

Čemu věnovat pozornost při nákupu monitorovací kamery?

Konstrukce

Monitorovací kamery jsou tvořeny objektivem a obrazovým snímačem přeměňujícím obraz na elektrický signál. Kvalita obrazu závisí především na těchto dvou komponentech kamery. Kvalita snímače závisí na matici – čím je větší, tím lepší je snímač. Objektiv by měl být zvolen v závislosti na sledovaném okolí.

IP ochrana

IP ochrana označuje odolnost kamery vůči prachu a vodě. První číslo IP kódu xx se vztahuje na pevná tělesa a prach, druhá číslo zase definuje úroveň ochrany proti vodě. Čím je IP kód vyšší, tím odolnější je dané vybavení. IP kódu je nutno věnovat pozornost zejména při použití monitoringu ve venkovních prostorách, kde je kamera vystavena působení atmosférických činitelů.

Externí kamery

Matice

Rozlišení matice se udává pomocí zlomků, například „1/4”, 1/3” apod. Čím je číslo ve jmenovateli zlomku nižší, tím vyšší bude kvalita zaznamenávaného obrazu.

Rozhraní

Při nákupu monitorovací kamery musíme zvolit způsob připojení. Můžeme vsadit na levnější kabelové řešení nebo na o něco dražší bezdrátové spojení prostřednictvím Wi-Fi modulu nebo rádiových vln.

Dodatečné vybavení a funkce

Přihlédněme také k dodatečnému vybavení a funkcím. Pokud si přejeme nahrávat v noci, musíme si pořídit kameru s infračerveným zářičem. Zároveň také stojí za to vybrat si kameru s detektorem pohybu.

Parametry monitorovacích kamer

Věnujme pozornost především rozlišení kamery. Čím vyšší je její rozlišení, tím lépe. Musíme však v tomto ohledu být rozumní, protože výrobci velmi často využívají tento parametr jako marketingový tah.

Autor

Redakce

futurebeat.cz