7 výhod života SINGLE: budete chtít být sama!

Ještě, než se začnete trápit z tak nepodstatného důvodu jako rozchod s přítelem nebo faktem, že jste ještě nepoznala toho pravého partnera, zkuste se podívat na celou situaci jiným pohledem.

Výhody bytí single

Je přirozené, že všichni hledáme blízkou osobu, se kterou bychom mohli sdílet život. Občas se jednak ukazuje, že samostatný život je mnohem lepší, alespoň po nějakou dobu. Je to zajisté rozumnější než setrvávat v toxickém vztahu, ale bytí single má také mnoho dalších výhod. Zjistěte, co získáte, jakmile se zřeknete vztahu a začnete soustředit na sobě samé!

Trávíte více času s přáteli

Váš společenský život nebude na úkor času stráveného s přítelem nebo manželem. Nic neobětujete, prostě se skvěle bavíte. Výzkumy potvrzují, že manželské páry se méně stýkají s jinými lidmi než svobodné osoby.

Máte více času

Netrávíte hodiny hovory přes telefon s partnerem a psaním SMS zpráv. Můžete váš čas věnovat sobě a svému rozvoji. Je prokázáno, že single osoby věnují více času a energie sobě a svojí kariéře. A čas trávený o samotě rozvíjí kreativitu.

Jste nezávislá

Potřeba nezávislosti obvykle přichází s věkem. Zejména ji doceňují single ženy, které byly dlouho v toxickém vztahu. Konec obav o to, jaký bude jeho názor, a přizpůsobování se jeho plánům: děláte, co chcete a kdy chcete.

Vlastní prostor

Máte více volnosti

Doma, ve skříni i v... posteli. Místo, které máte navíc, můžete využít, jak jen budete chtít, a navíc máte konečně všude pořádek!

Neřešíte kompromisy

Přejete si umístit nový nábytek do obývacího pokoje – děláte to. Chcete jet na dovolenou do exotických krajů – jedete. Význam má pouze váš vlastní názor a sny, nikomu se nemusíte přizpůsobovat.

Nemusíte se obávat porážky

Pokud jste neustále svědkem rozchodů a rozvodů blízkých osob a další známých, máte alespoň jistotu, že vám to nehrozí. I že se náhle neukáže, že jste se ocitla v toxickém vztahu, který vás ničí.

Váš sexuální život vzkvétá

Ano! Navzdory prvnímu dojmu je sexuální život single osob bohatší a zajisté... rozmanitější. Experimenty v posteli a získávání nových zkušeností, to je doména singlů.

Autor

Redakce

futurebeat.cz